Dlaczego ubranie na festiwal są ważne?

Dlaczego ubranie na festiwal są ważne?

10 maja 2020 0 przez Asia

Festiwale to takie szczególne wydarzenia w ciagu roku, podczas których możemy w pełni poczuć się wolni i niezależni od wszystkiego. Nie musimy przestrzegać żadnego dresscodu, nie musimy pamiętać o tym co i gdzie wypada a co nie.

Ponadto festiwale muzyczne to nie tylko muzyka sama w sobie i zabawa, ale także styl, który przekłada się na ubrana na festiwal i każdy z festiwali zaczyna mieć swój własny, dzięki czemu łatwo go rozpoznać i od razu wiadomo, w jakim wydarzeniu uczestniczymy.

Nasz styl kontra styl festiwalowy

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wpasowujemy się w ogólną tendencję danego festiwalu pod względem samego w sobie stylu. Z pewnością festiwalowi bywalcy byliby w stanie powiedzieć, jakie ubranie na festiwal jest charakterystyczne dla danego wydarzenia, że im bardziej alternatywna muzyka, tym bardziej alternatywne stroje. Jednak tak naprawdę najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze się czuli sami ze sobą, a to sprawia, że wszędzie będziemy pasować. Oczywiście warto trzymać się pewnych zasad, według których przeżycie danego festiwalu będzie po prostu łatwiejsze i bardziej przyjemne.

Ciepłe ubrania i płaszcz przeciwdeszczowy

Jeśli wybieramy się na kilkudniowy plenerowy festiwal to koniecznie musimy się zaopatrzyć w ciepłe ubrania. Nawet jeśli odbywa się on latem i temperatura ma sięgać do 30 stopni, to weźmy pod uwagę to, że wieczorem spaść może nawet o połowę. Spanie w namiocie bardzo wyziębia. Podobnie z przeciwdeszczowymi ubraniami, które są bardzo potrzebne, nawet jeśli wydaje się nam, że na pewno nie będzie padać.